Ukulele w licznych odsłonach z Julią Pietruchą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ukulele w licznych odsłonach z Julią Pietruchą
Ukulele najczęściej mają cztery struny, choć bywają instrumenty z sześcioma i ośmioma strunamiFoto: wichan / Shutterstock

- Ukulele w przeciwieństwie do skrzypiec są bardzo prostym instrumentem. Wystarczy położyć palec na progu i zagrać najprostszy akord, co zachęca do dalszej nauki - mówi w "Warzywniaku wieczorową porą" Julia Pietrucha.

Posłuchaj

Ukulele w niejednej odsłonie (Warzywniak wieczorową porą/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W swoim pierwszym radiowym programie Julia Pietrucha, modelka, aktorka i piosenkarka zaprezentowała utwory na ukulele, które są dla niej inspiracją. W kwietniu 2016 roku artystka wydała debiutancką płytę "Parsley", składającą się z utworów na ten strunowy instrument szarpany.

W audycji nie mogło zabraknąć jednego z ulubionych utworów Julii Pietruchy w wykonaniu francuskiego-fińskiego duetu. Więcej szczegółów w nagraniu audycji.

- Ukulele to instrument, który jest dla mnie bardzo ważny i chcę promować w mojej audycji. Jest zarazem prosty i przyjemny, dzięki czemu na trzech, czterech akordach można już zagrać piosenkę - mówi autorka programu.

Inną stronę tego instrumentu pokazuje wirtuoz ukulele Jake Shimabukuro.

Kolejną ciekawą propozycją jest wykonanie wakacyjnego utworu "Postcards from Italy" przez amerykański zespół Zacha Condona, Beirut.

Więcej muzycznych propozycji od Julii Pietruchy w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Warzywniak wieczorową porą
Prowadzi: Julia Pietrucha
Data emisji: 7.07.2017
Godzina emisji: 22.05

sm

Polecane