Katowice - miasto Nowej Muzyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katowice - miasto Nowej Muzyki
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka KatowiceFoto: Artur Szklarczyk/Polskie Radio

Tauron Nowa Muzyka Katowice - 64 artystów na 8 scenach, a dla spacerowiczów katowicki modernistyczny szlak. Takie i inne atrakcje czekają na uczestników festiwalu. O tym wszystkim opowiada Trójkowe trio - Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska i Michał Margański.

Posłuchaj

Katowice - miasto Nowej Muzyki (Fest Program/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice rozpoczął się koncertem The Cinematic Orchestra. - Wielokrotnie, kiedy gramy w Polsce, publiczność jest bardzo wrażliwa i wspiera nas, dlatego z przyjemnością tu wracamy - mówił jeden z muzyków zespołu.

Na sobotę kurator sceny Carbon Neutral Wojciech Kucharczyk zapowiada spotkanie z całą różnorodnością muzycznego świata - od artystów z Kazachstanu, przez Czechy, USA, aż po Senegal. Na każdej z ośmiu scen festiwalowych usłyszymy elektronikę, niemniej pojawi się też jazz, hip hop i muzyka symfoniczna. Z kolei szef festiwalu Adam Godzik obiecuje - jak zawsze - kameralne, komfortowe warunki do słuchania muzyki. Przypomina również o dostępności artystów. 

Ale FTNMK to nie tylko muzyka. Podobno Katowice i Gdańsk to dwa miasta, które mają najwięcej architektonicznej moderny w Polsce. Rozmówczyni Agnieszki Obszańskiej - Zofia Osislo - zaprasza w sobotę na spacer jej szlakiem. Rozpocznie się on ok. 12.00 z placu Nowego Forum.

Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska zapraszają również w sobotę na Plac Bogucki na Biuro Dźwięku. Tam właśnie będą z RDK.


Agnieszka Obszańska na Tauron Nowa Muzyka Katowice fot. Artur Szklarczyk Agnieszka Obszańska na Tauron Nowa Muzyka Katowice fot. Artur Szklarczyk

Trójkowa ekipa mówi także o wielu innych muzycznych atrakcjach. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. Warto wykorzystać pobyt w Katowicach! 

Więcej informacji - Tauron Nowa Muzyka Katowice oraz na FB: www.facebook.com/PSgra i www.facebook.com/radiowydomkultury

***

Tytuł audycji: Fest Program
Prowadzą: Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Margański
Data emisji: 7.07.2017
Godzina emisji: 13.05

czaj/fbi

Polecane