Jak podróżować świadomie po Izraelu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak podróżować świadomie po Izraelu?
JerozolimaFoto: Rostislav Ageev/shutterstock.com

- Świadomość wymaga, żeby budować zrozumienie tego, w jakich sytuacjach się znajdujemy. Naszym celem jest pokazanie wielu różnych perspektyw i punktów, w których pojawiają się kłopoty - mówi Jarosław Ziółkowski z Pracowni Odpowiedzialnej Podróży post-turysta. 

Posłuchaj

Jak podróżować świadomie po Izraelu? (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

supergan1200.jpg
Łukasz Supergan poznał tajemnice gór Iranu

W Krakowie trwa 27. Festiwal Kultury Żydowskiej pod Trójkowym patronatem. To koncerty, spotkania, wykłady i warsztaty m.in. ze świadomego podróżowania po Izraelu. Jak przyznaje rozmówca Wioletty Myszkowskiej, spędzając wakacje w Izraelu mamy do czynienia ze swoistą mieszanką. -  Jesteśmy w miejscu świętym, w miejscu imprezowym, a jednocześnie jesteśmy w miejscu, gdzie ludzie nie dogadali się jeszcze między sobą politycznie - przypomina.

Polacy odwiedzający Izrael udają się m.in. do Tel Awiwu, Jerozolimy. - To co mi się wydaje ciekawe, to to, że wiele osób boi się pojechać na Zachodni Brzeg, wychodziło to w rozmowach z uczestnikami warsztatów. Wydaje mi się, że jest to wartościowe. Przejechanie nawet samodzielne przez checkpoint, znalezienie się w Ramallah. Zobaczenie tego miasta w Autonomii i przekonanie się, jak ono wygląda - przekonuje. 


Australia pustynia 1200.jpg
Historia utkana z dramatów. Tragiczny los aborygeńskich osad

Po jakie książki, pogłębiające naszą wiedzę o celu podróży, warto sięgnąć przed wyjazdem? Czy lepiej sięgać do źródeł wiedzy pisanych z europejskiej perspektywy czy raczej kierować się tym, co sugerują osoby mieszkające w Izraelu? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Baron
Rozmawiała: Wioletta Myszkowska 
Gość: Jarosław Ziółkowski 
Data emisji: 29.06.2017 
Godzina emisji: 9.51
gs/ei

Polecane