Andrzej Muszyński i jego nowa powieść

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Muszyński i jego nowa powieść
Fragment okładki książki "Fajrant" Foto: Mat. prom./ Wydawnictwo Literackie

W drugim w tym roku czerwcowym wydaniu MBK – literatura i teatr.

Posłuchaj

Andrzej Muszyński i jego nowa powieść (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Literatura, bo przygotowujemy wakacyjną lekturę nowej powieści Andrzeja Muszyńskiego, który był gościem specjalnym tego wydania. Jest on autorem książek reportażowych: "Południe" i "Cyklon" oraz tomu opowiadań "Miedza" i dwóch powieści.

Pierwszą – "Podkrzywdzie"- przedstawialiśmy w Trójce w interpretacji Andrzeja Mastalerza. Drugą – "Fajrant" – będziemy prezentowali w lipcu. "Podkrzywdzie" to baśniowa opowieść o wiejskiej społeczności mieszkającej w sąsiedztwie Pustyni Błędowskiej.

Akcja "Fajrantu" toczy się w Miasteczku, gdzieś w Małopolsce… Czego udało mi się dowiedzieć od Andrzeja Muszyńskiego na temat tej powieści i nie tylko, przekałam w tym wydaniu Magazynu.

fajrant okladka.jpg

W Krakowie – Mieście Literatury UNESCO – od 9 czerwca odbywa się IV Światowy Kongres Tłumaczy Literatury. Krótką z niego relację przedstawiła, występująca gościnnie w Magazynie, Wioletta Myszkowska. Na Kongresie wręczana jest Nagroda Transatlantyk, przyznawana zagranicznym tłumaczom za przekład polskiej literatury. Wśród dotychczasowych laureatów byli: Anders Bodegard ze Szwecji, Albrecht Lemp z Niemiec, Pietro Marchesani z Włoch.

Teatr w tym wydaniu MBK pojawił się jako zapowiedź: Gali Talentów Trójki oraz Festiwalu Dwa Teatry.

Przypomnimy finalistki Talentów Trójki w Kategorii Teatr: Marię Dębską, Jaśminę Polak oraz Barbarę Wypych. Gala odbędzie się w poniedziałek (12 czerwca) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, kiedy to poznamy laureatów TT 2017.

dwa teatry.jpg

XVII Festiwal Dwa Teatry w Sopocie rozpocznie się 19 czerwca. Za tydzień Festiwalowi poświęcimy specjalne wydanie MBK. W tym natomiast spotkamy się z Samborem Dudzińskim, który współtworzył pierwszy na Scenie Teatralnej Trójki musical. To "Zwierzęca zajadłość" Stanisława Barańczaka w reżyserii Tomasza Mana. Słuchowisko znalazło się wśród zgłoszonych przez nas do konkursu na XVII Festiwalu Dwa Teatry.

W finale wydania tradycyjnie zaproszą na wieczorną premierę na STT.

Do usłyszenia.

Baszka Marcinik i Sylwia Hejj – wydawca

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
11.06.2017
Godzina emisji:
14.07

Polecane