Andrzej Zakrzewski nieznany. "Cały czas czuło się jego obecność"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Zakrzewski nieznany. "Cały czas czuło się jego obecność"
Andrzej Zakrzewski był wieloletnim szefem Trójkowej Redakcji Rozrywki, autorem tekstów satyrycznych i audycji, m.in. "BAR", "Powtórka z rozrywki", "Ra-Tu-Ro, czyli Radiowy Turniej Rozrywki"Foto: Polskie Radio

- Andrzejowi zawdzięczam całą masę rzeczy. Dzięki niemu, choć nigdy mu o tym nie mówiłem, zająłem się piosenką autorską. Mobilizował mnie do pisania. To była postać, która mobilizowała, a sama była niebywale cicha, przeskromna, za skromna, jakby go nie było, ale cały czas czuło się jego obecność - mówi bard Andrzej Brzeski. 

Posłuchaj

Andrzej Zakrzewski nieznany. "Cały czas czuło się jego obecność" (Akademia rozrywki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

andrzej zakrzewski 1200.jpg
Andrzej Zakrzewski. Kształtował poczucie humoru

Zmarły kilka dni temu twórca kochał polski krajobraz i kochał las. - Nie wyobrażałem sobie, że on posiada tak dominującą czułość do zbierania grzybów, ale on się tam odnajdywał - opowiadał poeta Jan Kazimierz Siwek, wspominając jak podpatrzył Andrzeja Zakrzewskiego całującego znalezione grzyby w lesie. - Tak go widzę i tak chcę go zapamiętać - przyznał. 

- Andrzej Zakrzewski do swojej audycji "BAR", czyli bezalkoholowej audycji rozrywkowej, pisał teksty, skecze, monologi - przypomniał Artur Andrus.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której wykorzystaliśmy archiwalną rozmowę z Andrzejem Zakrzewskim i pisane przez niego teksty, a także piosenki artystów, których bardzo lubił, cenił i do Trójki przyprowadził. W jakich rolach goście audycji wyobrażali sobie Andrzeja Zakrzewskiego? Gdzie się zaczęła jego radiowa przygoda

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki - wydanie specjalne
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus
Gość: Jan Kazimierz Siwek (poeta, satyryk), Andrzej Brzeski (bard, aktor)
Data audycji: 9.06.2017
Godzina audycji: 13.09

gs

Polecane