Katar w dyplomatycznych tarapatach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katar w dyplomatycznych tarapatach
Zawieszenie lotów jest konsekwencją kryzysu w Zatoce Perskiej. Na zdjęciu Doha, stolica KataruFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Katar deklaruje gotowość do negocjacji w związku z kryzysem dyplomatycznym w Zatoce Perskiej. Minister spraw zagranicznych tego kraju rozmawiał na ten temat telefonicznie ze swoim odpowiednikiem w Kuwejcie.

Posłuchaj

Katar w dyplomatycznych tarapatach (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Jemen, Libia, Bahrajn i Malediwy zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem, oskarżając to państwo o wspieranie terrorystów. Wstrzymana została wymiana transportowa między tymi krajami a Katarem, co w praktyce odcięło to państwo od świata.

Jak bardzo odbiło się to na połączeniach lotniczych nie tylko w rejonie Bliskiego Wschodu, ale i na całym świecie? Jakie znaczenie w tym kontekście miała wizyta Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej? Co katarskie komplikacje oznaczają dla polskiego rynku gazu? I czy obecna sytuacja może wpłynąć na mistrzostwa świata w piłce nożnej planowane w tym niewielkim emiracie w 2022 roku? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autorka materiału: Anna Rokicińska
Data emisji:
6.06.2017
Godzina emisji: 16.50

IAR/mk/czaj

Polecane