Satelity, roboty i trzęsienie ziemi na Pikniku Naukowym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Satelity, roboty i trzęsienie ziemi na Pikniku Naukowym
Przełomowe odkrycie polskich naukowcówFoto: toeytoey/shutterstock.com

- Temat tegorocznego pikniku, czyli Ziemia, powinien zainteresować każdego. Ziemia jest z nami, pod naszymi stopami, jest naszą wioską, jesteśmy jej gospodarzami, ale możemy też spojrzeć na nią z góry. Dlatego aspektów do zaprezentowania jest bardzo dużo - opowiada Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik.

Posłuchaj

Satelity, roboty i trzęsienie ziemi na Pikniku Naukowym (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę 3 czerwca na PGE Narodowym spotkają się pasjonaci nauki z Polski i zagranicy. 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w tym roku pod hasłem "Ziemia". Wstęp będzie wolny.

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział 205 instytucji z kraju i zagranicy. W specjalnych stanowiskach będzie można zobaczyć ponad 1000 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Impreza zagwarantuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

Będą eksperymenty, zabawy, spotkania z naukowcami, pokazy specjalne. Nie zabraknie robotów, pojazdów wykorzystywanych przez naukowców. Będzie też można np. wywołać wstrząs sejsmiczny… O szczegóły pytał Kuba Witkowski. Zapraszamy do słuchania.

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 3 czerwca 2017 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Materiał reporterski przygotował: Kuba Witkowski
Data emisji: 2.06.2017
Godzina emisji: 16.20

(mat. prom/ ei)

Polecane