Wzrosła liczba wypadków z udziałem motocykli

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wzrosła liczba wypadków z udziałem motocykli
Co jest przyczyną większej liczby wypadków z udziałem motocyklistów? (zdj. ilustracyjne)Foto: Zoran Ras/Shutterstock.com

W 2016 roku liczba wypadków z udziałem motocyklistów wzrosła o 20 proc. Czy ten fakt ma związek z tym, że od 2015 roku motocyklem o pojemności do 125 cm3 może jeżdzić każdy kierowca posiadający prawo jazdy kat. B?

Posłuchaj

Wzrosła liczba wypadków z udziałem motocykli (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Policjanci zauważają, że wielu kierowców motocykli nie stosuje się do ograniczeń, jeździ między innymi pojazdami i stanowi tym samym zagrożenie dla pozostałych kierowców.

Jak twierdzi Łukasz Zboralski z redakcji portalu BRD24.pl, możliwe, że właśnie nowe prawo z 2015 roku sprawiło, iż wypadków z udziałem motocyklistów jest więcej. Nie zgadza się z tym instruktor motocyklowy Tomasz Kulik. - To absolutnie nie ma wpływu na liczbę wypadków. Ci użytkownicy motocykli, [którzy skorzystali na wprowadzeniu nowych przepisów - przyp. red.] to zazwyczaj ludzie rozważni, którzy potrzebują narzędzia do przemieszczania się - przekonuje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, które przygotował Kuba Witkowski i w którym mówimy więcej na temat motocyklistów.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Kuba Witkowski
Data emisji: 30.05.2017
Godziny emisji: 7.43

fbi/gs

Polecane