O tajemnicach jeziora Bajkał

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
O tajemnicach jeziora Bajkał
Bajkał to wyjątkowe jezioro Foto: Piotr Malczewski

Z najgłębszego jeziora świata schodzi właśnie lód. Latem temperatura wody w wielu miejscach nie przekroczy 4 stopni Celsjusza, a w listopadzie Bajkał znowu zacznie zamarzać, stając się gigantycznym lodowiskiem o długości 636 km.

Posłuchaj

O tajemnicach jeziora Bajkał (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przez lód przechodzić będą ludzie, przejeżdżać będą samochody. O zimowym Bajkale, o jego pięknie i zagrożeniach, które może przynieść, opowiedział w Trójce Piotr Malczewski, podróżujący fotograf.

- Bajkał cały czas się powiększa, ponieważ powstał w wyniku pęknięcia tektonicznego. To właściwie początek śródlądowego praoceanu. Naukowcy twierdzą, że co roku Bajkał rozszerza się o 1-2 cm - mówił w audycji "Świat z lotu Drozda".

W drugiej części audycji zmieniliśmy temat. Olga Puncewicz wie, czym jest życie po stracie. W 2009 roku jej mąż, Piotr Morawski, zginął w Himalajach. Dzisiaj Olga Puncewicz prowadzi Fundację Nagle Sami, Memoriał Piotra Morawskiego "Miej odwagę", a w księgarniach pojawiła się właśnie jej książka "Góry na opak 2". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadził z nią Paweł Drozd.

W programie również konkurs - do wygrania vouchery o wartości 700 zł!

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Piotr Malczewski (podróżujący fotograf), Olga Puncewicz (autorka książka "Góry na opak 2", prowadzi fundację "Nagle sami"), 
Data emisji: 30.05.2017
Godzina emisji: 15.08

fbi/gs


Polecane