Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka
Zbigniew WodeckiFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i aranżer odszedł w wieku 67 lat. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". 

Posłuchaj

Ewa Bem, Artur Andrus i Robert Kantereit wspominają Zbigniewa Wodeckiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

wodecki 1200
"Musimy się uczyć słuchać muzyki". Przypominamy archiwalny wywiad ze Zbigniewem Wodeckim

Jak przypomniał Robert Kantereit, Zbigniew Wodecki często gościł w Trójce, a Trójka gościła z nim na wielu scenach. Na trasie Męskiego Grania występował z zespołem Mitch&Mitch. Piosenki z ich wspólnej płyty "1976: A Space Odyssey", będącej zapisem koncertu w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, zdobywały "Listę Przebojów Programu III". Za kulisami koncertu w Poznaniu w rozmowie z Piotrem Stelmachem i Anną Gacek Zbigniew Wodecki mówił, że "ten, komu uda się zrobić karierę, ma przechlapane", bo wciąż śledzi losy swoich piosenek". - Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby ta płyta się nie ukazała. Teraz znowu gramy z młodymi ludźmi, którzy są młodsi od moich dzieci i kochają tę muzykę. Znali moje piosenki, o których sam zapomniałem - mówił Zbigniew Wodecki, który sam o sobie mówił śpiewający muzyk. Piotr Stelmach wspominał jak po raz pierwszy Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch wystąpili razem w Trójce w 2008 roku. 

Artur Andrus wspominał wizyty Zbigniewa Wodeckiego w Trójce. - Lubił sobie pogadać z ludźmi, nie stwarzał żadnego dystansu - podkreślał. Ewa Bem zwracała z kolei uwagę na to, że artysta był człowiekiem niezwykłej życzliwości, poczuciu humoru i dystansu do swojego zawodu, co nie zdarza się często. 

W audycji rozmawialiśmy o tym, jakim człowiekiem i przyjacielem był Zbigniew Wodecki. Jaką miał publiczność, jak postrzegał swój zawód? Wspominaliśmy także jego koncerty, kiedy w kilka sekund potrafił zaczarować publiczność. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit 
Goście: Artur Andrus, Ewa BemPiotr Stelmach
Data emisji: 22.05.2017 
Godzina emisji: 16.09, 17.12

gs/jp

Polecane