"Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Zabavna/shutterstock.com

- Robimy dwumiesięcznik "Kosmos" głównie z myślą o dziewczynkach. Po to, żeby im pokazać, że jest przed nimi cały wszechświat, którym mogą się zaciekawić. Same mamy córki, widzimy, że ciekawią się najróżniejszymi rzeczami i często są konfrontowane z tym, że niektóre sprawy są "nie dla dziewczyn", co wydaje mi się zupełnie nieuzasadnione wobec ogromu ich pasji - opowiada Joanna Woźniczko-Czeczott.

Posłuchaj

"Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej (Godzina wychowawcza/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

dziecko książka dziewczynka 1200.jpg
Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania

Dwumiesięcznik "Kosmos" nie trafił jeszcze na rynek, ale zadebiutuje już niebawem. - Prace trwają od września ubiegłego roku. Zespół zdążył okrzepnąć, makieta jest już utworzona, trwają prace nad tekstami. Marzymy, żeby pismo ujrzało światło dzienne w październiku tego roku. To jest pismo dla "wszystkich dziewczyn i całej reszty świata" - mówi wicenaczelna dwumiesięcznika "Kosmos". 

Jaki jest największy problem prasy dla dzieci w Polsce? Czy są jakieś pisma dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym? Kto tworzy pismo "Kosmos"? Jak można wesprzeć jego powstanie? Rozmawiamy o tym w audycji, w której mówiliśmy również o tym, jak rozgryźć nastolatka. Okres dojrzewania dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodzica, ale przede wszystkim to niezwykle trudny czas dla młodego człowieka. Jak wspierać jego rozwój? Do tego Krystian Hanke w cyklu "Projekt Tata 2.0" opowiedział o sprawach duchowych.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Joanna Woźniczko-Czeczott (wicenaczelna dwumiesięcznika "Kosmos", autorka książki "Macierzyństwo non-fiction"), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog wychowawczy)
Data emisji: 22.05.2017
Godzina emisji: 15.07

gs/ei

Polecane