Igor Herbut o tożsamości, muzyce i miłości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Igor Herbut o tożsamości,  muzyce i miłości
Igor Herbut i zespół LemON podczas koncertuFoto: PAP/Leszek Szymański

- Jestem Łemkiem, zawsze byłem i zawsze będę. Musimy wiedzieć skąd jesteśmy, skąd przyszliśmy, bo inaczej nie będziemy wiedzieli, gdzie zmierzamy. Sam LemOn to nie cytryna. "Lem" po łemkowsku znaczy "tylko", a "on" to "włącz", więc "tylko włącz". O to mi chodzi, żeby człowiek w biegu i podążaniu za różnymi rzeczami mógł znaleźć dla siebie czas, oddech - opowiada wokalista grupy.

Posłuchaj

Igor Herbut o tożsamości, tolerancji i muzyce (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Adam Bielecki 1200 F.jpg
Adam Bielecki: nie jestem maszyną

Igor Herbut podkreśla, że bycie Łemkiem go ukształtowało i ma nadzieję, że słychać to w jego tekstach. - Staram się wykorzystywać to, co czuje. Cieszę się, że mam taką możliwość i mogę przelewać te emocje, te moje myśli, czasem skrajne, właśnie w muzykę. Staram się mieć w sobie dużo pokory do tego i robić to dobrze. Stawiam mocno na rozwój własny jako tekściarza, muzyka, człowieka po prostu - mówi gość Michała Olszańskiego. 

Muzyk opowiadał także o tym jak powstają jego teksty i czym najnowszy album LemON zatytułowany "Tu" różni się od wcześniejszych nagrań grupy. - Nie potrafię inspirować się radością jako taką, taką frywolnością i światłem. Wolę światełko, które lśni i świeci tak minimalnie w pewnym tunelu. Lubię to. W ten sposób staram się pisać i staram się mówić do ludzi, do siebie samego. Moje teksty na tej płycie są intymne, klaustrofobiczne i jest w nich, wierzę w to mocno, atom, który lśni, świeci i daje nadzieję - mówi.  

"

Igor Herbut Miłość jest piękna, ale miłość każdego dnia musi z nas coś wydzierać, aby była prawdziwa. Musimy coś oddawać innemu człowiekowi, sobie, światu

W "Godzinie prawdy" Igor Herbut opowiadał także o tym, jak rodzą się kolejne piosenki, o swojej wierze i o miłości, a także o tym, co jest dla niego ważne w muzyce i jak przeżywa koncerty. Nie zabrakło także czasu na rozmowę o przesiedleniu rodziny muzyka w ramach "akcji Wisła". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Igor Herbut (wokalista, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu LemOn)
Data emisji: 19.05.2017
Godzina emisji: 12.07

gs/mg

Polecane