Trójka nadaje z chorwackiej Puli

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka nadaje z chorwackiej Puli
Jak brzmi Chorwacja? Przekonamy się o tym w specjalnych relacjach na antenie Trójki Foto: M. Pośpiech

W ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni" tym razem zapraszamy do miejsca, które słynie ze słońca i znakomitych smaków.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej rozpoczęli jesienią ubiegłego roku nowy cykl "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej egzotycznych państw. Kolejnym miejscem na mapie reporterskich podróży Programu 3 Polskiego Radia będzie – już w najbliższy czwartek 18 maja – Pula w Chorwacji. Relacje z tego kurortu nad Adriatykiem, ale także z innych miejsc na Istrii, przekaże słuchaczom Trójki Marcin Pośpiech.

– Przyjrzymy się porannym obyczajom mieszkańców Puli i z ich pomocą nauczymy się podstawowych zwrotów po chorwacku. A że półwysep Istria, którego największym miastem jest Pula, słynie z wyśmienitego jedzenia, to zajrzymy na okoliczne bazary, nadmorskie targowiska rybne i oczywiście do najlepszych restauracji i knajpek serwujących lokalne przysmaki. Będziemy też u sławnych producentów tutejszej szynki, oliwy czy wina – zapowiada Marcin Pośpiech.

Dziennikarz opowie również o głównej atrakcji Puli – jednym z największych, najstarszych i najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów.  – Ponadto wybierzemy się do zapierającego dech w piersiach "miasta artystów" – Rovinja. I oczywiście powiemy o zaczynającym się sezonie turystycznym na Istrii – dodaje Marcin Pośpiech.

Relacji tych będzie można posłuchać w Trójce w czwartek 18 maja o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odzwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę oraz Los Angeles.

Polecane