Wybitni przywódcy i reszta. Jak unikać pułapek w biznesie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybitni przywódcy i reszta. Jak unikać pułapek w biznesie?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock

- Dziś już nikt nie chce być menedżerem, a każdy chce być przywódcą. Nie ma w tym nic złego, jeśli będziemy umieli odróżniać ich kompetencje - mówi dr Mirosław Tarasiewicz, ekonomista.

Posłuchaj

Alfabet mitów menedżerskich według dra Sławomira Jarmuża i dra Mirosława Tarasiewicza (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Książka "Alfabet mitów menedżerskich" opowiada w formie leksykonu o tym, jak nie marnować swojej pracy. Mówi również o ogromnej sile, jaką daje uczenie się na błędach, mających fatalną konotację w Polsce. - To nowoczesny sposób uczenia się, wykorzystywany w szkoleniach biznesowych, ale nie tylko. Jest to bardzo ciekawe, bo wyrósł on z realnych potrzeb społecznych - opowiada dr Sławomir Jarmuż, psycholog.

Jedna z metod uczenia zaleca unikanie błędów, druga zaś, tzw. trening zarządzania błędami, poleca wyciągać z nich wnioski w celu poprawy. Drugi ze sposobów doprowadza do redukcji stresu przed oceną otoczenia. - Błędy zawsze wcześniej czy później przychodzą, a dzięki tej metodzie mamy poczucie, że aktywnie poznajemy nowy materiał - dodaje, psycholog.

O ile przy czynnościach rutynowych trening unikania błędów jest wskazany, to przy tzw. transferze wiedzy lepiej uczyć się na błędach. O tym, dlaczego tak się dzieje, i jak uczyć się umiejętności menedżerskich od najlepszych mówimy w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: dr Sławomir Jarmuż (psycholog, coach, trener biznesu, współautor książki "Alfabet mitów menedżerskich"), dr Mirosław Tarasiewicz (ekonomista, trener biznesowy, współautor książki "Alfabet mitów menedżerskich")
Data emisji:
15.05.2017
Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Polecane