Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania
Książki mogą być dla dzieci - podobnie jak dla dorosłych - nie tylko źródłem wiedzy, ale i szansa na niezwykła przygodę. Goście Trójki podkreślają, że bardzo ważne jest, aby dziecko widziało, że rodzice też czytają Foto: Tatiana Bobkova/Shutterstock

Katarzyna Pruchnicka zaprosiła do swojej audycji gości, którzy o atrakcyjnej literaturze dziecięcej wiedzą bardzo dużo. I swoimi spostrzeżeniami chętnie podzielili się ze słuchaczami.

Posłuchaj

Jak zachęcić dziecko do czytania? (Godzina wychowawcza/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pierwszym rozmówcą był Łukasz Dębski, współorganizator Festiwalu Literatury Dziecięcej. Tegoroczna edycja festiwalu to cztery miasta i cztery zmysły. - Literatury będziemy doświadczać w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu na bardzo różne sposoby. Zaplanowaliśmy spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, koncerty, spektakle, ale będziemy też kulinarnie doświadczać literatury - zachęcał Łukasz Dębski.

Drugim gościem była Anna Skowrońska, która opowiedziała o publikacji z bardzo wymownym tytułem: "Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać". Do tego Krystian Hanke w cyklu "Projekt Tata 2.0" opowiedział o tym, jak skuteczni szukać ciekawej literatury dziecięcej.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Łukasz Dębski (prozaik, scenarzysta, współorganizator Festiwalu Literatury dla Dzieci), Anna Skowrońska
Data emisji: 15.05.2017
Godzina emisji: 15.07

ei/gs

Polecane