Objawienia fatimskie. "Orędzie jest aktualne i dziś"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Objawienia fatimskie. "Orędzie jest aktualne i dziś"
Matka Boska FatimskaFoto: Shutterstock/Ricardo Perna

- Objawienia fatimskie to najbardziej doniosłe objawienia prywatne nie tylko w XX wieku, ale i w całej historii Kościoła katolickiego. Żadne inne nie doczekały się też tak rozbudowanej oficjalnej interpretacji na poziomie Stolicy Apostolskiej - powiedział prowadzący "Klub Trójki" Grzegorz Górny.

Posłuchaj

Objawienia fatimskie. "Orędzie jest aktualne i dziś" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Objawienia fatimskie trwały przez kilka miesięcy - począwszy od 13 maja 1917 roku. Maryja objawiała się w tym czasie trojgu dzieciom: rodzeństwu Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz ich kuzynce Łucji dos Santos. Łucja zmarła w 2005 roku, trwa jej proces beatyfikacyjny. Rodzeństwo Marto - beatyfikowane w 2000 roku - zostanie w sobotę kanonizowane przez papieża Franciszka, który w piątek uda się do Fatimy. Dzieci zostaną najmłodszymi świętymi wyznawcami w Kościele.

Ojciec Święty weźmie udział w rozpoczynających się w piątek głównych uroczystościach jubileuszu stulecia objawień maryjnych. Razem z nim, w portugalskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, modlić się będzie ponad milion wiernych z całego świata.

Przed stu laty Matka Boża wzywała do ascezy, postu, pokuty. Czy to przesłanie jest dziś wciąż aktualne? Jak tłumaczy ks. Henryk Zieliński, przesłanie fatimskie można wyrazić w dwóch słowach: nawrócenie i pokuta. - To orędzie było niepopularne także przed stu laty, a dzisiejsza niepopularność tego wezwania nie sprawia, że ono jest słabsze. Chrześcijanie często idą pod prąd - tłumaczy duchowny.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji nt. objawień fatimskich.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: ks. Henryk Zieliński (reaktor naczelny tygodnika "Idziemy"), Jan Pospieszalski (publicysta),
Data emisji:
11.05.2017
Godzina emisji: 21.09

IAR/fbi/mk

Polecane