Między porażką i wolnością. Program naprawy nas samych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Między porażką i wolnością. Program naprawy nas samych
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Balazs Kovacs Images/ Shutterstock

- Jako społeczność powinniśmy dbać o to, by być sobą, spotkać się z drugim człowiekiem i założyć jakąś wspólnotę. Drugim zadaniem jest wymiar transcendentny - to, co pozostawimy przyszłym pokoleniom - mówi psychiatra, dr Zenon Waldemar Dudek.

Posłuchaj

Czym jest linia życia? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Bądź zmianą, którą chcesz dostrzec w świecie - mówi jeden z komunałów. Niby wszyscy o tym wiemy, ale niekoniecznie naprawianie rzeczywistości zaczynamy od nas samych. Pokonywanie wewnętrznego wroga i poszukiwanie duszy to cele warsztatów "Linia życia", inspirowanych myślą Carla Gustava Junga.

- Dopóki nie odróżniamy naszych wewnętrznych ułomności, agresji czy lęków, to naszego wroga widzimy głównie w świecie zewnętrznym i Jung by to opisał jako "zjawisko projekcji". Naszą wewnętrzną słabość i bezradność projektujemy na bliskie i obce osoby, co jest walką ze złem, która powinna być w pierwszej kolejności zmierzeniem się z samym sobą - opowiada psychiatra.

O tym, jak wejść na "drogę bohatera" i jaka jest realizacja koncepcji "Linii życia", mówimy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Zenon Waldemar Dudek (psychiatra, autor "Jungowskiej psychologii marzeń sennych" i współautor "Psychologii mitów greckich")
Data emisji: 9.05.2017
Godzina emisji: 21.06

sm/mk

Polecane