Rekordowo niskie bezrobocie. "To iluzoryczne szczęście"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rekordowo niskie bezrobocie. "To iluzoryczne szczęście"
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Sergey Nivens/ Shutterstock.com

Według wstępnych szacunków Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej bezrobocie w kwietniu ukształtowało się na poziomie 7,7 procent, czyli co oznacza o 0,4 punktu procentowego mniej niż w marcu. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".

Posłuchaj

Bogusław Chrabota i Marcin Celiński o bezrobociu w Polsce (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") tłumaczył, że to iluzoryczne szczęście. Jego zdaniem w Polsce brakuje rąk do pracy. - Każdy, kto zna elementarne problemy polskiej przedsiębiorczości, o tym wie. Dzieje się tak dlatego, że ponad milion Polaków wyjechało w ostatnich latach do krajów zachodnich i są konkurencją dla lokalnego rynku pracy - podkreślił gość Trójki. Dodał przy tym, że należy oddzielić bezrobocie od nieaktywności zawodowej.

Ze swoim przedmówcą zgodził się Marcin Celiński ("Liberte"). Jak mówił, Polacy wyjechali za lepiej płatną pracą, a przyjeżdżającym do nas Ukraińcom nie jest łatwo legalnie pracować. - Dlatego oni nie za bardzo tę lukę wypełniają - zaznaczył dziennikarz. Jego zdaniem w Polsce brakuje ludzi do pracy przede wszystkim w usługach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") i Marcin Celiński ("Liberte")
Data emisji: 9.05.2017
Godzina emisji: 17.44

mr/ei

Polecane