Pat Metheny w Prywatnej Kolekcji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Już od najmłodszych lat interesował się muzyką, jego pierwszym instrumentem była waltornia. W wieku kilkunastu lat zainteresował się gitarą. Studiował na Uniwersytecie w Miami oraz w Berklee College of Music w Bostonie.

Posłuchaj

Rozmowa z Patem Metheny
+
Dodaj do playlisty
+

Już od najmłodszych lat interesował się muzyką, jego pierwszym instrumentem była waltornia. W wieku kilkunastu lat zainteresował się gitarą. Studiował na Uniwersytecie w Miami oraz w Berklee College of Music w Bostonie, gdzie wykładowca - wibrafonista Gary Burton - zaproponował mu współpracę. Pat miał wtedy 19 lat. Współpraca trwała 3 lata. W tym czasie Pat nawiązał współpracę z firmą fonograficzną ECM w Monachium, dla której nagrał swoje pierwsze płyty.

W 1977 roku Pat Metheny założył projekt Pat Metheny Group (ze swoim przyjacielem, klawiszowcem Lyle'em Maysem). W 1980 roku do grupy przyłączył się kontrabasista Steve Rodby. W 2002 roku dołączył znakomity perkusista Antonio Sanchez oraz wietnamski trębacz Cuong Vu. Ostatnio do grupy dołączył grający na harmonijce ustnej Grégoire Maret oraz gitarzysta Nando Lauria. Ci muzycy zostali w grupie do dzisiaj. Oprócz nich członkami zespołu byli między innymi: Richard Bona, Jeff Haynes, czy Pedro Aznar.

Ostatnią trasą koncertową artysty była seria koncertów pod szyldem Pat Metheny Trio w Europie Południowej i Zachodniej (między innymi w Szczecinie) wraz z Christianem McBridem i Antonio Sanchezem w czerwcu i lipcu 2004. W Polsce nagrywał między innymi z Anną Marią Jopek.

We wtorek zapraszamy na spotkanie z Pat'em Metheny w Prywatnej Kolekcji po 14:00

Polecane