Romantic Fellas. Muzyczna podróż w czasie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Romantic Fellas. Muzyczna podróż w czasie
Romantic Fellas w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas.

Posłuchaj

Trójkowy koncert grupy Romantic Falles (Lista osobista/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncert zespołu Romantic Fellas odbył się 16.05.2017. Można go było usłyszeć w Trójce podczas retransmisji w dniu 3.06. 

We wspomnieniach pokolenia przełomu lat 80. i 90. dominują magnetowidy, pierwsze gry video i Whitney Houston słuchana na kasecie w Polonezie rodziców. Grupka krakowskich chłopców wychowana w tamtych czasach doskonale pamięta patynę dzieciństwa i z radością sięga do niej w swojej twórczości, nie zapominając o technologicznych dobrodziejstwach współczesnego świata.

W ich muzyce dominuje tęsknota do barwnych i odważnych sposobów kompozycji sprzed kilku dekad, wyrażona językiem czytelnym dla szerokiego spektrum odbiorców. Melodie celowo dysonują z miłosną tematyką, a brzmieniu daleko do czułości i wdzięku. Starają się być tym, czego typowi słuchacze szukają w muzyce, a jednocześnie wszystkim, czego jeszcze nigdy nie słyszeli. Bywają romantyczni, jednak są już dużymi chłopcami. Są po prostu Romantic Fellas.

Skład zespołu: Kuba Bugała (wokal), Jacek Długosz (gitara elektryczna), Ignacy Matuszewski (syntezatory, produkcja, wokal), Justyn Małodobry (gitara basowa, syntezator), Michał Pamuła (bębny akustyczne i elektroniczne).

(mat. prom.)

Polecane