Byli polscy ambasadorowie wspominają swoje perypetie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Byli polscy ambasadorowie wspominają swoje perypetie
W I kwartale 2019 roku banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów dla przedsiębiorców.Foto: Pressmaster/Shutterstock.com

Niesienie pomocy rodakom w potrzebie, praca przy najważniejszych światowych dokumentach czy balansowanie na granicy życia i śmierci. Wspomnienia polskich byłych ambasadorów bywają wprost niewiarygodne. 

Posłuchaj

Byli polscy ambasadorowie wspominają swoje perypetie (Trzecie oblicze dyplomacji/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Krzysztof Śliwiński, były ambasador w Maroku, opowiada w audycji o niewykorzystanych polskich szansach na międzynarodowy rozgłos, a Mariusz Maszkiewicz, który pracował jako ambasador na Białorusi, wspomina zakładanie pierwszego polskiego konsulatu w Grodnie. Placówka powstała w... schowku na szczotki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: Tadeusz Strójwąs (były zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy FAO, pracował przy konwencji o prawach dziecka), Krzysztof Śliwiński (były ambasador w Maroku), Mariusz Maszkiewicz (były ambasador na Białorusi), Bogdan Góralczyk (były ambasador w Tajlandii, na Filipinach i w Mjanmie), gen. Edward Pietrzyk (były ambasador w Iraku), Jan Wojciech Piekarski (były ambasador w Bagdadzie)
Data emisji: 01.05.2017
Godzina emisji: 7.41

fbi/ei

Polecane