Teatrzyk Zielone Oko w Trójce "na żywo" z udziałem publiczności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Teatrzyk Zielone Oko w Trójce "na żywo" z udziałem publiczności
Henryk TalarFoto: Grzegorz Śledź/PR2

To prawdziwy przełom na scenie teatralnej - w najbliższą niedzielę 30 kwietnia Program 3 Polskiego Radia zaprasza do Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej na sensacyjną, również dosłownie, słuchowiska "Do widzenia, jutra nie będzie" Izabeli Żukowskiej w reżyserii Janusza Kukuły i ze znakomitą obsadą aktorską. Słuchowisko będzie grane "na żywo" z udziałem publiczności. Wejściówki rozdawane są na antenie Trójki. Emisja o godz. 21.05.

Lato 1959 roku. W Sopocie trwają zdjęcia do filmu "Do widzenia, do jutra". Pewnego dnia na planie nie zjawia się jedna ze statystek. Wkrótce jej ciało zostaje odnalezione niedaleko plaży w Jelitkowie. Kto zabił Krystynę Tomecką? Zagadkę kryminalną próbuje rozwiązać kapitan MO Jan Ziętek, a w tle pojawiają się postaci z legendarnego gdańskiego teatrzyku Bim Bom i debiutanckiego filmu Janusza Morgensterna. A to wszystko grane "na żywo" - niedzielna premiera teatralna w Trójce zapowiada się podwójnie sensacyjnie.

Tym bardziej, że widzowie w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej zobaczą, a fani Teatrzyku Zielone Oko usłyszą w radioodbiornikach najlepszą obsadę: Andrzeja Ferenca - jako architekta Suchockiego; Henryka Talara kreującego postać kapitana milicji Ziętka; Marcina Trońskiego jako pułkownika MO Rosochatego; Annę Cieślak wcielającą się w postać statystki Joanny Boreckiej oraz Aleksandrę Radwan (pani Miller, właścicielka mieszkania) i Przemysława Wyszyńskiego (świadek Marian Dolata). Własną muzykę, przygotowaną specjalnie do słuchowiska, zagra na żywo znakomity gitarzysta basowy i kompozytor Krzysztof Ścierański.

Powrót "Teatrzyku…" to element większej zmiany w ramówce Trójki, wprowadzonej od nowego roku.W styczniu, po 30 latach nieobecności, na antenę Trójki na stałe powrócił Teatrzyk Zielone Oko. Scena Teatralna Trójki pojawia się na antenie już nie co miesiąc, jak było przez długie lata, ale co tydzień. I w ramach tej rewolucyjnej zmiany znaleźliśmy miejsce na uwielbiany przez słuchaczy "Teatrzyk Zielone Oko", którego premierowe słuchowiska – od kwietnia grane w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej na żywo - pojawiać się będą zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca. To nie tylko prezent dla słuchaczy z okazji jubileuszu Trójki, która skończyła 55 lat. To także przełom na scenie teatralnej nie tylko radiowej, ale i krajowej. Publiczność będzie mogła zobaczyć, jak tworzy się radiowe słuchowiska. Dajemy dotknąć słuchaczom magii radia, a co więcej magii radiowego teatru – wyjaśnia Sylwia Krasnodębska, zastępca dyrektora Trójki.

"Do widzenia, jutra nie będzie" to czwarta w tym roku premiera "Teatrzyku Zielone Oko". W styczniu na antenie usłyszeliśmy premierową prezentację scenariusza Izabeli Żukowskiej pt. "Próba", w lutym "Tysiąc róż" Magdy Rem w reżyserii Jana Warenyci, a w marcu "Testerkę wierności" Joanny Opiat-Bojarskiej wyreżyserowaną przez Adama Wojtyszkę.

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko "Teatrzyku Zielone Oko" zostało wyemitowane 13 czerwca 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji 10 kwietnia 1982 roku. W ciągu kolejnych lat Teatrzyk Zielonego Oka zdobywał popularność wśród słuchaczy, mając swoje stałe miejsce zaraz po Liście Przebojów Programu 3. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery - 28 listopada 1987. W 2017 roku "Teatrzyk Zielone Oko" powrócił na stałe do ramówki Trójki.

Emisja "Do widzenia, jutra nie będzie" w niedzielę 30 kwietnia o godz. 21.05.

Słuchowisko powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Polecane