Agnieszka Ścigaj: "tak" dla powołania komisji śledczej ws. caracali

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Agnieszka Ścigaj: "tak" dla powołania komisji śledczej ws. caracali
Agnieszka ŚcigajFoto: PR3

Platforma Obywatelska domaga się, by Sejm zajął się wnioskiem w sprawie powołania speckomisji ws. przetargu na śmigłowce dla wojska. - Ja osobiście poparłabym wniosek PO - zadeklarowała w audycji "Salon polityczny Trójki" posłanka Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj.

Posłuchaj

Czy potrzebne są nadzwyczajne środki dla wyjaśnia wątpliwości wokół przetargu na caracale?(Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Oprócz powołania komisji PO chce, by premier Beata Szydło przedstawiła w Sejmie informację nt. przetargu na śmigłowce i zakończenia rozmów ws. zakupu caracali, w tym m.in. ewentualną rolę dr. Wacława Berczyńskiego, który w jednym z wywiadów zakomunikował, że to on "wykończył caracale".

- Słowa wypowiedziane przez pana Berczyńskiego budzą naszą wątpliwość - przyznaje Agnieszka Ścigaj. Posłanka podkreśla, że sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy kontraktu wartego 13 miliardów złotych. - Powiedzenie, że się "wykończyło przetarg" wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z przestępstwem ponieważ Berczyński był w radzie nadzorczej filmy, która de facto jest konkurencją dla kogoś, kto miał kontrakt - podkreśla rozmówczyni Pawła Lisickiego.

A audycji rozmawiano także m.in. o najnowszych sondażach poparcia dla partii politycznych i możliwości rozpisania referendum oświatowego.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Agnieszka Ścigaj (posłanka Kukiz'15)
Data emisji: 27.04.2017
Godzina emisji: 8.13

zi/mk

Polecane