Politycy o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Politycy o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Lukiyanova Natalia frenta/Shutterstock.com

- Ta ustawa wymaga naprawy. To, że była ona źle stosowana, trzeba widzieć w szerszym kontekście ogólnego systemu ochrony przyrody. Należy oddać, że ta ustawa została mocno propagandowo rozkręcona, jak ten słynny "fake news" o wiewiórce na przeciętym pniu - mówił na antenie radiowej Trójki senator PiS Marek Pęk. - Całe to prawo jest pisane na kolanie - stwierdziła posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder.  

Posłuchaj

Ewa Lieder i Marek Pęk zgodzili się, że ustawa o ochronie przyrody nie jest doskonała (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że w rządzie panuje zasada lojalności i że premier przypomniała, iż "jesteśmy jedną drużyną". Prowadzący "Puls Trójki" zapytał senatora PiS, czemu przypominanie takich faktów jest potrzebne.

- Zawsze siłą partii rządzącej jest to, że jest zgranym zespołem, z liderami, którzy nad tym wszystkim czuwają. Ostatnio pojawiły się doniesienia medialne o jakimś przesileniu, dużo było krytyki pod adresem Prawa i Sprawiedliwości, dlatego trzeba było postawić taką "kropkę nad i", że wszystko jest w porządku. Jest premier, jest rząd, jest lider, myślę, że idziemy w dobrym kierunku - mówił Marek Pęk.

Zmiana nastąpiła w Nowoczesnej - Ryszard Petru ustąpił z funkcji szefa klubu parlamentarnego partii, zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Petru pozostanie szefem partii.

- Ryszard Petru będzie mógł chwilę odpocząć, nabrać sił. Tak jest, jak spadają notowania. Zawsze kapitan drużyny musi się zastanowić nad zmianami - stwierdziła Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Goście "Pulsu Trójki" mówili również o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody.

- Ta ustawa miała słuszny cel. Natomiast to, co wokół niej się działo, zwłaszcza w miastach, miało pewien niepokojący charakter. Teraz powinno się potraktować te prace nad nowelizacją jako pewną formę kompromisu z naszej strony, pewien krok wstecz - podkreślił senator PiS. - Ta ustawa wymaga naprawy - dodał.

- Całe to prawo jest przyjmowane na kolanie. I w takim pośpiechu, że ma niesamowite dziury, które powodują, że kto będzie chciał, to przepisy obejdzie. I już się tak dzieje. W Warszawie, w pewnym miejscu gdzie wycięto wiele drzew, jest ogłoszenie o sprzedaży tego terenu - zaznaczyła posłanka Nowoczesnej. - Musimy mieć świadomość, że to jest po prostu złe prawo i źle zrobione - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Ewa Lieder (Nowoczesna), Marek Pęk (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 26.04.2017
Godzina emisji: 17.44

dcz/ei

Polecane