"Chaos pełen idei", czyli Wojtek Mazolewski z gośćmi w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Chaos pełen idei", czyli Wojtek Mazolewski z gośćmi w Trójce
Wojtek Mazolewski z Johnem Porterem na Trójkowej scenie Foto: W. Kusiński/PR

Płyta "Chaos pełen idei" - nowy krążek Wojtka Mazolewskiego - zabrzmiała w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Posłuchaj

Koncert Wojtek Mazolewski Quintet (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncert kwintetu Wojtka Mazolewskiego i jego gości odbył się 7 maja (niedziela).

Na scenie wystąpili goście specjalni: John Porter, Misia Furtak, Justyna Święs, Piotr Zioła, Vienio oraz muzycy kwintetu Wojtka: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Török, Qba Janicki. Podczas koncertu pojawiły się nie tylko utwory znane z płyty "Chaos pełen idei", ale także kompozycje przygotowane specjalnie na wiosenną trasę.

Nowy album promuje utwór "Polish Girl", który Wojtek Mazolewski skomponował wraz z Johnem Porterem. W teledysku do piosenki zagrała Roma Gąsiorowska.

Wojtek Mazolewski nową płytą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Na swoje 40. urodziny przygotował specjalny album. Do współpracy zaprosił gości, łącząc pokolenia i mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka - John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i młodsze pokolenie polskiej sceny muzycznej - Justyna Święs i Piotr Zioła.

"Chaos pełen idei" jest więc naszpikowany muzycznymi niespodziankami, gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hip-hopem. Styl nie ma znaczenia - liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz. 

(mat. promocyjne/ei)

Polecane