"Koncepcja szczęścia narodowego brutto"? Tylko w Bhutanie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Koncepcja szczęścia narodowego brutto"? Tylko w Bhutanie
Bhutańczycy deklarują, że są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na świecieFoto: Tomasz Gorazdowski

- Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Bhutan bliższy był XVIII niż XXI wiekowi. Teraz coraz więcej jest kwestii, w których świat chce naśladować to azjatyckie państwo - mówi Tomasz Gorazdowski.

Posłuchaj

"Koncepcja szczęścia narodowego brutto"? Tylko w Bhutanie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Niewolnictwo zniesiono tam dopiero w 1956 roku, ale Bhutan idzie z duchem czasów - dziś jest jedynym krajem na świecie, który absorbuje więcej dwutlenku węgla niż go produkuje. - W bhutańskiej konstytucji zapisane jest, że zalesienie nie może spaść poniżej 60 procent powierzchni kraju - opowiada dziennikarz Trójki.

Jaką powierzchnie kraju lasy zajmują obecnie? Z jakich źródeł pochodzi produkowana tam energia? Jakie wyzwania stoją przed tym rozwijającym się państwem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której jeden z rozmówców Tomasza Gorazdowskiego mówi, na czym polega "koncepcja szczęścia narodowego brutto".

***

Tomasz Gorazdowski kończy już swoją 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszczał się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 19.04.2017 
Godzina emisji: 17.15

mk/ei

Polecane