"Trójka - jesteśmy połączeni". Prawda i mity o Los Angeles

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka - jesteśmy połączeni". Prawda i mity o Los Angeles
Los Angeles to miejsce pełne kontrastów. O jego wielu twarzach opowiadamy w Trójce Foto: View Apart/Shutterstock

Miasto Aniołów odwiedziła Katarzyna Borowiecka. Czym ją zaskoczyło? Czym zachwyciło? Jakie jest naprawdę?

Posłuchaj

Pierwsze wrażenia z Miasta Aniołów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej rozpoczęli jesienią ubiegłego roku nowy cykl "Trójka - jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość - zarówno tych znanych, jak i bardziej egzotycznych państw.

Kolejnym miejscem na mapie reporterskich podróży Programu 3 Polskiego Radia jest Los Angeles. - Los Angeles to nie tylko blichtr i blask Hollywood. Życie tu zdaje się być rozciągnięte między dwoma skrajnościami: z jednej strony ekskluzywne butiki Rodeo Drive, z drugiej wypełnione bezdomnymi Skid Row. Z jednej strony pustynia, z drugiej kipiące słońcem plaże Santa Monica czy Venice - mówi Katarzyna Borowiecka.

A jaka jest codzienność Miasta Aniołów? - Transport publiczny w ostatnich latach troszkę się rozrósł, ale dobrze jest mieć samochód. Amerykanie z innych części kraju mówią, że kierowcy są tu bardzo chamscy i agresywni. Ja tego nie zauważyłam, mam bardzo dobre doświadczenia - opowiadała reżyserka filmów animowanych Alicja Jasina, tłumacząc przy tym, za co bardzo łatwo dostać mandat, i co może naprawdę zdziwić kierowców, a także jaka jest prawda o tamtejszych korkach.

Angelinos - tam mówią o sobie rodowici mieszkańcy Los Angeles. Kilkoro z nich opowiedziało nam, za co uwielbiają miasto i jakie jest ono naprawdę, a także gdzie najlepiej szukać jego atrakcji. Sprawdziliśmy też, iloma językami się tam mówi, i które z nich są najpopularniejsze.  

"

Katarzyna Borowiecka Los Angeles to nie tylko blichtr i blask Hollywood, a życie tu zdaje się być rozciągnięte między dwoma skrajnościami

Wśród Trójkowych przystanków w Los Angeles znalazło się między innymi obserwatorium astronomiczne, które powinno mieć swoją gwiazdę w Alei Sław, a jego dyrektor dr Edwin Krupp opowiedział m.in. o tym, jak Emma Stone i Ryan Gosling wybrali się tam na randkę w filmie "La La Land".

Zajrzeliśmy też do imperium Disneya razem z pracującą tam polską graficzką i malarką Dorotą Kotarbą-Mendez. - Od 20 lat rysuję księżniczki. I muszę przyznać, że to się nigdy nie nudzi, bo za każdym razem jest to wyzwanie - opowiadała malarka zdradzając przy tym, jak udało jej się zdobyć pracę u Disneya.

Odwiedziliśmy także jeden z najsłynniejszych klubów komediowych świata - The World Famous Comedy Store, który był trampoliną do sławy dla Robina Williamsa, Eddiego Murphy'ego czy Jima Carreya.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek, Do południa, Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Marcin Łukawski, Piotr Metz, Robert Kantereit
Data emisji: 19.04.2017
Godziny emisji: 6.40, 7.40, 10.30, 16.20, 17.20

ei/pg/fbi

Polecane