Steve Nash miesza style i zaprasza na koncert

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Steve Nash miesza style i zaprasza na koncert
Steve Nash w studiu Polskiego Radia Foto: W. Kusiński/ PR

- Udział w tym projekcie wzięła orkiestra smyczkowa oraz siedmiu moich dobrych przyjaciół, DJ-ów turntablistów. Nad wspólnym albumem pracowaliśmy ponad 3 lata - opowiadał w Trójce Steve Nash.

Posłuchaj

Steve Nash zaprasza na koncert (Do południa/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt łączący dwa muzyczne światy – muzykę klasyczną i turntablism. Kompozycje Steve’a Nasha napisane są na klasyczną orkiestrę, fortepian i gramofony obsługiwane przez DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych, przede wszystkim elektroniki i jazzu.

22 kwietnia w Warszawie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego muzycy zagrają koncert promujący płytę "Out of Fade", która jest debiutanckim albumem Nasha. - Jestem z niego bardzo zadowolony. Po całościowym przesłuchaniu mogę stwierdzić, że jest to spójna rzecz, ciekawa i mam nadzieję, że przysporzy dużo frajdy odbiorcom - opowiadał muzyk.

<<<2017.04.22 20:00 Steve Nash & Turntable Orchestra - koncert promujący album "Out of Fade" - bilety kupić można na sklep.polskieradio.pl>>>

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Steve Nash (muzyk, kompozytor, DJ)
Data emisji: 12.04.2016
Godzina emisji: 11.24

ei/fbi

Polecane