Debata nad wnioskiem o wotum nieufności. "Nie było dialogu"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Debata nad wnioskiem o wotum nieufności. "Nie było dialogu"
Premier Beata Szydło po swoim wystąpieniu podczas sejmowej debaty nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

I Grzegorz Schetyna, i Beata Szydło mieli dzisiaj rację, mówiąc dokładnie przeciwko sobie - powiedział dr Olgierd Annusewicz, komentując w audycji "Puls Trójki" sejmową debatę nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. Z kolei prof. Mikołaj Cześnik podkreślił słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza o burzeniu wspólnoty.

Posłuchaj

Podsumowanie debaty po wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłowie odrzucili w piątek wniosek Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło. Poza Platformą wniosek poparły Nowoczesna, PSL i koło UED. Przeciwni byli wszyscy posłowie PiS. Politycy Kukiz'15 nie wzięli udziału w głosowaniu.

Jak zauważył Olgierd Annusewicz, uderzające w debacie było to, że argumenty Grzegorza Schetyny dotyczyły jednej grupy kwestii, a argumenty Beaty Szydło zupełnie innej grupy i tak naprawdę nie było dialogu. - Beata Szydło nie zadała sobie trudu walki z argumentami Grzegorza Schetyny. Opozycja nie bardzo ma też argumenty, żeby walczyć z tym, co PiS mówi, że robi dobrze - ocenił ekspert. Wskazał na efekt medialny wniosku. - Jest taki, że dziś wszyscy dyskutują, czy rząd Beaty Szydło "daje radę" - dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Obserwując dziś, co się działo w Sejmie, miałem wrażenie déjà vu - powiedział z kolei prof. Mikołaj Cześnik. Jak wyjaśnił, aktorzy zamienili się rolami, ale odgrywają to samo, co wtedy, gdy Piotr Gliński występował z tabletu. Gość Trójki podkreślił słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza o burzeniu wspólnoty. - To się, niestety, dzieje - ubolewał. Cześnik przypomniał, że w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości było dużo haseł o budowaniu wspólnoty. - Dzisiaj takich ruchów, które miałyby budować wspólnotę ja, niestety, nie widzę - dodał. 

Czy opozycja może mówić o sukcesie po przegranym głosowaniu? W kogo tak naprawdę było wymierzone wotum nieufności? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Goście mówili też o wydarzeniach w Sztokholmie, gdzie zamachowiec ukradzioną ciężarówką wjechał w grupę ludzi, a następnie uderzył w elewację domu towarowego. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Mikołaj Cześnik (Uniwersytet SWPS), Olgierd Annusewicz (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 07.04.2017
Godzina emisji: 17.45

fc/mk

Polecane