Artur Dutkiewicz i jego jazzowe trio

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Artur Dutkiewicz i jego jazzowe trio
Artur Dutkiewicz trioFoto: W. Kusiński/ PR

Zapraszamy do wysłuchania koncertu formacji Artur Dutkiewicz Trio, podczas którego artyści zaprezentowali premierowy materiał z płyty "Traveller".

Posłuchaj

Koncert Artur Dutkiewicz Trio (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncert Artur Dutkiewicz Trio odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej 23 kwietnia (niedziela).

21 kwietnia ukazała się nowa płyta Artur Dutkiewicz Trio "Traveller". Koncert w Trójce był zatem premierową prezentacją najnowszego materiału zespołu.

Płyta "Traveller", zawierająca w całości kompozycje Artura Dutkiewicza, jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach, wyrażonych za pomocą dźwięków. Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z nastrojowością i głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.

W nagraniu płyty wzięli udział Michał Barański – kontrabas i Łukasz Żyta – perkusja, znakomici muzycy, z którymi Artur Dutkiewicz współpracuje od wielu lat.

Artur Dutkiewicz to pianista jazzowy i kompozytor. Pochodzi z Pińczowa (woj. Świętokrzyskie). Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie  uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji. Muzyk jest laureatem konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą", "Jazz Jantar".

(ei/arturdutkiewicz.pl)

Polecane