Mukowiscydoza. O życiu z chorobą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mukowiscydoza. O życiu z chorobą
W Polsce żyje od 1700 do 1800 osób ze zdiagnozowaną mukowiscydozą. Choroba wywołuje między innymi problemy z układem oddechowymFoto: shutterstock.com

Mukowiscydoza to choroba wielonarządowa, ukryta, nie widać jej na zewnątrz, ciężko jest z nią żyć - zauważał Waldemar Majek, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Posłuchaj

Życie z mukowiscydozą i autyzmem (Czas niezwykły Trójka).
+
Dodaj do playlisty
+

Mukowiscydoza może wywoływać problemy z trawieniem lub oddychaniem, czasami wywołuje bezpłodność. - Te objawy nie muszą przeszkadzać w normalnym życiu, jeśli mutacja jest niewielka - stwierdził Waldemar Majek. 

W Polsce żyje od 1700 do 1800 osób ze zdiagnozowaną mukowiscydozą. Nie wiadomo jednak, ile osób nie wie, że na nią choruje.

Z badan wznika, że około 86 procent społeczeństwa słyszało o mukowiscydozie. - Ale w tym roku okazało się, że połowa tych osób kojarzy ją z chorobą zakaźną bądź wirusową - opowiadał Paweł Wójtowicz, Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO.

Jak wygląda pomoc chorym na mukowiscydozę? Tego można się dowiedzieć z nagrania audycji.

W cyklu "Na wyciągniecie ręki" mówiliśmy natomiast o trwającym miesiącu wiedzy na temat autyzmu. Wszystko pod hasłem: w kwietniu bądź na niebiesko.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Waldemar Majek (członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą), Paweł Wójtowicz (Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO). 
Data emisji:
6.04.2017
Godzina emisji: 15.08

ae/fbi

Polecane