"Dekalog" - potężne brzmienie muzyki i słowa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Dekalog" - potężne brzmienie muzyki i słowa
Piotr Iwicki i Marcin Pospieszalski oraz Piotr BaronFoto: A. Baszun/ PR3

- Obawiałem się, że płyta będzie niejednorodna. I jest totalnie niejednorodna! Spaja ją jednak dobra muzyka i idea, a nie jakiś pomysł producencki - mówił w Trójce muzyk Marcin Pospieszalski.

Posłuchaj

Historia powstania płyty "Dekalog" (LP Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zaczęło się od zdania wypowiedzianego przez Jana Pawła II: "Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata."

26 lat po wypowiedzeniu tych słów przez papieża Polaka światło dzienne ujrzał "Dekalog" - muzyczny projekt, który ma przypomnieć wartości zawarte w Dziesięciu Przykazaniach. To prawdziwa mieszanka stylów i brzmień. Od operowego "O Dio Ti Cerco" w wykonaniu Andrzeja Lamperta; przez m.in. "Holy", w którym Paddy Kelly (znany z zespołu Kelly Family) prowadzi słuchacza przez zielone łąki Irlandii; przez ostre rockowe brzmienie "Seventh" w wykonaniu Luxtorpedy; aż do rozkołysanego jamajskiego "In My Father's House" w wykonaniu Maleo Reggae Rockers.

- 7 lat upłynęło od pomysłu do realizacji. Same studyjne nagrania zajęły nam 4 lata. W sumie to 150 wykonawców, którzy z radością zechcieli wesprzeć nasz projekt - opowiadał Marcin Pospieszalski. Więcej o powstawaniu wyjątkowej pływy usłyszeć można w nagraniu audycji.

Płytę "Dekalog" można kupić na stronie sklep.polskieradio.pl>>>

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Marcin Pospieszalski (muzyk), Piotr Iwicki (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)
Data emisji: 31.03.2016
Godzina emisji: 11.18

ei/fbi

Polecane