Edyta Bartosiewicz czaruje na urodzinach Trójki i zapowiada nową płytę!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Edyta Bartosiewicz czaruje na urodzinach Trójki i zapowiada nową płytę!
Edyta Bartosiewicz w studiu im. Agnieszki Osieckiej Foto: W. Kusiński/PR

Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym bardziej cieszymy się z jej występu na specjalnym koncercie związanym z 55. urodzinami Programu Trzeciego.

Posłuchaj

Nastrojowy koncert Edyty Bartosiewicz na 55-lecie Trójki
+
Dodaj do playlisty
+

Dyrektor Trójki Adam Hlebowicz powiedział przed rozpoczęciem koncertu, że Trójka zawsze szła pod prąd. Przypomniał jeden z punktów programu z 2 kwietnia 1962 roku: "Muzyka rozrywkowa, taneczna i jazzowa", zaznaczając, że to była awangarda.

Jak mówił Adam Hlebowicz, nie było to takie oczywiste w czasach, kiedy "zagrażali nam amerykańscy imperialiści". - Życzę państwu dużo wrażeń, dużo wzruszeń dzisiaj i na następne 55 lat - powiedział dyrektor Trójki.

Muzyczną gwiazdą wieczory była Edyta Bartosiewicz, która powiedziała, że czuje się częścią Trójki. Dodała, że wychowała się na muzyce nadawanej w Trójce oraz na jej audycjach. Artystka, podczas nastrojowego, akustycznego koncertu, zapowiedziała wydanie nowej płyty. Zagrała też m.in. piosenkę "Ten moment", która ukaże się na nowym wydawnictwie.

<<<55. urodziny Programu III Polskiego Radia >>>

Edyta Bartosiewicz już w wieku 10 lat zaczęła samodzielną naukę gry na gitarze. Układała proste piosenki, najczęściej z angielskimi tekstami, jak sama mówi – pełnymi błędów. Kiedyś myślała, że muzyka jest tylko dla wybranych i była przekonana, że ona do tych wybranych nie należy.

Później - próbując spełnić się muzycznie i pogodzić pasję z nauką - założyła swój pierwszy zespół w Mińsku Mazowieckim. Po czwartym roku porzuciła studia i dołączyła do grupy Staff, z którą – po zmianie nazwy na Holloee Poloy – wygrała Mokotowską Jesień Muzyczną w Warszawie (1989). Po rozpadzie zespołu Holloee Poloy w 1991 roku Edyta rozpoczęła karierę solową.

Edyta Bartosiewicz koncertowo na 30. urodziny Listy Przebojów Programu Trzeciego! >>>

W 1992 roku wydała płytę "Love" (1992). Duże znaczenie dla dalszej kariery Edyty miały gościnne nagrania z najpopularniejszymi wykonawcami muzyki rozrywkowej w Polsce, takimi jak: Wojciech Waglewski, Róże Europy, Acid Drinkers, Hey.

Kolejny album Edyty – płyta "Sen" (wrzesień 1994) – przyniósł jej sukces. W 1995 roku miało miejsce nagranie nowej wersji piosenki Erica Claptona, pt.: "Wonderful Tonight" na płytę "Tribute to Eric Clapton". Niedługo potem ukazał się jej trzeci solowy album – "Szok’n’Show".

Po przerwie, 9 czerwca 1997 roku, wydany został kolejny album – "Dziecko", a w 1998 roku pojawił się następny krążek pt.: "Wodospady". Kolejnym albumem Edyty stała się wydana w 1999 r. płyta "Dziś są moje urodziny". W studiu radiowej Trójki zabrzmiały mniej znane, ale - jak powiedziała sama artystka - jej ulubione piosenki z różnych okresów pracy. - Pod nimi wszystkimi dziś mogę się podpisać - przyznała. Zapraszamy do słuchania.

(ei/fbi/bk)

Polecane