Problem z miejscami parkingowymi w miastach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Problem z miejscami parkingowymi w miastach
W dużych miastach brakuje miejsc parkingowychFoto: shutterstock.com/xiao yu

Ministerstwo Rozwoju proponuje, żeby w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców wyodrębnić specjalne strefy płatnego parkowania.

Posłuchaj

Problem z miejscami parkingowymi w miastach (Za a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W tych strefach stawka za pierwszą godzinę parkowania może wzrosnąć z 3 do 9 złotych. Co więcej, opłaty obowiązywać będą przez całą dobę, również w soboty i niedziele!

Ostatecznie o cenniku zdecydują samorządy, ale trudno oczekiwać, że nie skorzystają z okazji i że ceny nie pójdą w górę. - Chcemy spowodować, żeby była większa rotacja na miejscach parkingowych. Ma to zmniejszyć natężenie ruchu - mówi Paweł Szaciłło z Ministerstwa Rozwoju.

- Transport prywatny odpowiada za ok. 60 proc. całkowitego zanieczyszczenia powietrza w Warszawie czy 30 proc. w Krakowie. To znaczący udział w produkcji pyłów zawieszonych - tłumaczy Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Czy ktoś z ekspertów i słuchaczy przytaczał argumenty przeciw pomysłowi Ministerstwa Rozwoju? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Adrian Furgalski (Zespół Doradców Gospodarczych TOR), Monika Niżniak (Straż Miejska w Warszawie), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Przewoźników Transportu Samochodowego), Paweł Majtkowski (analityk), Paweł Szaciłło (Ministerstwo Rozwoju), Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy)
Data emisji: 21.03.2017 
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Polecane