Olga Tokarczuk na targach w Londynie: literatura jest uniwersalna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Olga Tokarczuk na targach w Londynie: literatura jest uniwersalna
Olga Tokarczuk jest jednym z gości książkowych targów London Book FairFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

- Uważam się za pisarkę środkowoeuropejską, która ma szczęście pisać we wspaniałym języku. Uważam też, że literatura jest wspólna i uniwersalna, nie można jej traktować w kategoriach literatury narodowej - opowiadała w Trójce pisarka, która gościła na targach książki w Londynie.

Posłuchaj

Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski i inni goście targów w Londynie (Do południa/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Polska jest w tym roku gościem honorowym jednych z najważniejszych wiosennych targów książki na świecie London Book Fair, które rozpoczęły się we wtorek (14 marca) w stolicy Wielkiej Brytanii. Podczas wydarzenia prezentuje się w sumie 12 pisarzy, którzy mają promować literaturę znad Wisły.

Olga Tokarczuk przyznała, że osobiście - jeśli chodzi o literaturę - nie czuje się ambasadorką, ale raczej pisarką. - Literatura daje dostęp do pewnej refleksji nad światem właściwie każdemu, kto potrafi czytać. Literatura, która jest dostępna i odbiorcy wyedukowani w czytaniu - to jest świat, którego mogłabym być ambasadorką - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Jana Niebudka z londyńskich targów książki. Specjalny wysłannik Trójki rozmawiał dodatkowo m.in. z Zygmuntem Miłoszewskim, który opowiedział o roli tłumacza w promocji książki.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Metz
Autor relacji: Jan Niebudek
Data emisji: 16.03.2017
Godzina emisji: 11.20

ei/fbi

Polecane