Wspominamy Wojciecha Młynarskiego. "Kończy się epoka"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wspominamy Wojciecha Młynarskiego. "Kończy się epoka"
Młynarski był autorem ponad dwóch tysięcy tekstów: piosenek lirycznych, ballad, "obrazków obyczajowych", piosenek "szlagwortowych" i songów politycznych, który od blisko 50 lat miał swoją wierną publiczność.Foto: J. Konecki/ PR

- To jest sytuacja, w której bez żadnej przesady można użyć tego sformułowania, że skończyła się pewna epoka. Z Wojciechem Młynarskim kończy się kilka epok polskiej piosenki - powiedział w audycji specjalnej Artur Andrus.

Posłuchaj

Audycja specjalna poświęcona Wojciechowi Młynarskiemu (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Nie żyje Wojciech Młynarski, bard, poeta, artysta kabaretowy; 26 marca skończyłby 76 lat. Był autorem piosenek i librett, piosenkarzem, kompozytorem, ale też dramaturgiem, scenarzystą i reżyserem teatralnym. Artysta zmarł w środę wieczorem, po długiej chorobie.

"Jego piosenki uczyły żyć". Odszedł wybitny poeta i satyryk. Wojciech Młynarski nie żyje>>>

- Co można w takiej sytuacji powiedzieć? Ja pomyślałem, że może bardziej wypadałoby posłuchać. Posłuchać Wojciecha Młynarskiego i po raz kolejny przypomnieć sobie jego teksty - powiedział Artur Andrus.

W audycji specjalnej posłuchaliśmy wielu utworów autorstwa Młynarskiego. Samego twórcę wspominali i mówili o nim także Magda Umer, Wiktor Zborowski, Andrzej Poniedzielski, Stanisława Celińska oraz słuchacze Trójki.

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce (WIDEO)>>>

Wojciech Młynarski otworzył plac Radiowej Trójki w Sopocie>>>

Wojciech Młynarski - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: Artur Andrus
Data audycji: 15.03.2017
Godzina audycji: 22.05

ei/mg

Polecane