Zniesmaczony Tomasz Gorazdowski opuszcza Tajlandię

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zniesmaczony Tomasz Gorazdowski opuszcza Tajlandię
Sterta śmieci w BangkokuFoto: Hong-Monchai/Shutterstock.com

Jak pięknego miejsca nie zamienić w betonowy plac? To pytanie, które według Tomasza Gorazdowskiego powinni sobie postawić mieszkańcy Tajlandii. 

Posłuchaj

Zniesmaczony Tomasz Gorazdowski opuszcza Tajlandię (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

- Przykładem może być Phi Phi Island - kiedyś rajska wyspa, dziś zadeptane miejsce. To zaledwie 10 km kwadratowych, a dziennie turyści produkują tam 40 ton śmieci. Ścieki płyną prosto do krystalicznej wody, bo nie ma szans na ich przerobienie - opowiada Trójkowy dziennikarz.

Czy to właśnie z powodu takich nieodwracalnych zmian, które zachodzą w Tajlandii, Tomasz Gorazdowski nie najlepiej zapamięta swoją wizytę w tym kraju? Zapraszamy do wysłuchania relacji. Wypowiada się w niej także Polak, który na stałe mieszka w Bangkoku.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 8.03.2017 
Godzina emisji: 8.42

fbi/ei

Polecane