Czy w Polsce kobiety są dyskryminowane?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy w Polsce kobiety są dyskryminowane?
Uczestnicy XVIII Warszawskiej Manify, czyli manifestacji organizowanej co roku z okazji Dnia KobietFoto: PAP/Radek Pietruszka

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, kobiety z całego świata będą protestować przeciwko łamaniu ich praw.

Posłuchaj

Czy w Polsce kobiety są dyskryminowane? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W Polsce w wielu miastach odbyły się manify pod hasłem "Przeciw przemocy władzy! Dość wyzysku reprodukcyjnego!". - Kobietom na rynku pracy w Polsce nie jest najlepiej. Wciąż występują m.in. różnice płacowe. Statystyki pokazują to dość wyraźnie - mówi Izabela Przybysz z Obserwatorium Równości Płci w Instytucie Spraw Publicznych.

Zdaniem publicysty Marcina Makowskiego Polska idzie w dobrym kierunku. - Średnia dysproporcja płacy w Polsce jest niższa niż w średnia w UE - dodaje. Co o tej sprawie sądzą słuchacze i eksperci? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Natasza Lubryczyńska (Grupa Protest Kobiet), Urszula Nowakowska (Centrum Praw Kobiet), Beata Mirska-Piworowicz (Stowarzyszenie Damy Radę), Izabela Przybysz (Obserwatorium Równości Płci w Instytucie Spraw Publicznych), Marcin Makowski (Do Rzeczy, Wirtualna Polska)
Data emisji: 6.03.2017
Godzina emisji: 12.08

mp/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Polecane