Andrzej Halicki: Jacek Saryusz-Wolski uczestniczy w intrydze antypolskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Halicki: Jacek Saryusz-Wolski uczestniczy w intrydze antypolskiej
Andrzej Halicki, szef Regionu Mazowieckiego Platformy ObywatelskiejFoto: Polskie Radio

- Jeżeli efektem działań rządu będzie utrącenie kandydatury Donalda Tuska i np. wybór socjalisty zamiast chadeka, z innego kraju, na pewno dalekiego od reprezentowania naszych interesów, to jest to podwójna kompromitacja PiS - mówił na antenie radiowej Trójki Andrzej Halicki, poseł PO. 

Posłuchaj

Andrzej Halicki: jeżeli szefem RE nie zostanie Tusk, to będzie to kompromitacja PiS (Trójka/Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Komitet Polityczny PiS zdecydował, że Donald Tusk nie będzie miał poparcia polskiego rządu w wyborach na szafa Rady Europejskiej. Partia rządząca wysunęła kandydaturę europosła PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

- Jacek Saryusz-Wolski uczestniczy w intrydze antypolskiej. I to od wielu miesięcy, to nie przypadek, że to się zdarzyło teraz. Intryga ta nie ma na celu wypromowania polskiego kandydata, ale osłabienie tego, który jest przewodniczącym RE, Donalda Tuska - podkreślił poseł.

Prowadzący przywołał tweety Saryusz-Wolskiego, który pisze, że zdecydowanie sprzeciwia się donosom na Polskę w UE. Dodał, że "wysiada z Platformy na przystanku Polska". - Raczej wysiadł na przystanku Nowogrodzka. Mówimy o sytuacji destabilizacji Unii Europejskiej. To jest pierwszy kontekst. Drugi kontekst to udział w tym najwyższym gremium Polaka - mówił były minister cyfryzacji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Saryusz-Wolski w innym wpisie stwierdził, że momentem krytycznym w jego ocenie Tuska było wystąpienie szefa RE we Wrocławiu 17 grudnia, gdy Tusk bezpośrednio zaangażował się w polską politykę. Donald Tusk brał wtedy udział w ceremonii zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. - Mając w pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt wobec ludzi, zasad i wartości - mówił. Dziękował również tym, którzy "gotowi są trwać przy europejskich standardach demokracji". 

(Film - D. Tusk: Apeluję do władz o respekt wobec ludzi, zasad i wartości. Źródło: TVN24/X-NEWS) 


- Jeżeli mówimy o standardach i zasadach, które powinny dotyczyć wszystkich, to dzisiaj rząd Polski ignorując komisję wenecką oraz zalecenia Komisji Europejskiej tworzy taką zasadę "widzimisię" czyli "wolnoć Tomku w swoim domku". Niestety, to ma synonimy nie tylko zachowania antyeuropejskiego, ale antydemokratycznego i anarchistycznego. Bo nie jest tak, że można wszystko u siebie. Pomimo, że jest się u siebie - zaznaczył.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Halicki (poseł PO)
Data emisji:
 6.03.2017
Godzina emisji: 8.14

dcz/fbi

Polecane