Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem
Hotel Marina Bay Sands w SingapurzeFoto: Tomasz Gorazdowski

Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.

Posłuchaj

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Dlaczego tamtejsze lotnisko Changi było 30 razy wybierane najlepszym portem lotniczym świata? Jak zmienił się w ostatnich dziesięcioleciach Singapur? Czy to kraj przyjazny dla wszystkich? Czym może skończyć się krytyka władzy? Na czym polega wyjątkowość tamtejszego hotelu Marina Bay Sands? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 20.02.2017 
Godzina emisji: 8.42

mk

Polecane