"Choroba to jedna z lepszych rzeczy, które mnie spotkały"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Choroba to jedna z lepszych rzeczy, które mnie spotkały"
"Najpierw zadawałam sobie pytanie, dlaczego choroba przytrafiła się właśnie mi. Potem zastanowiłam się: a niby dlaczego nie ja? Czy jestem kimś wyjątkowym?" Foto: Z archiwum Sylwii Zarzyckiej/Olga Nakielska

- Wcześniej moje życie było bardzo rozbiegane, trochę jak na karuzeli, w ogromnym pędzie. Sześć lat temu nastąpił poważny zwrot, wszystko się zmieniło. Motorem do zmian była moja choroba - mówiła Michałowi Olszańskiemu Sylwia Zarzycka.

Posłuchaj

"Choroba - jedna z lepszych rzeczy, która mnie spotkała" (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Sylwia Zarzycka prowadzi kancelarię prawną, jest mamą i prezesem Fundacji Między Niebem a Ziemią, która pomaga bardzo chorym dzieciom. Bohaterka "Godziny prawdy" ceni sobie dziś równowagę między wszystkimi dziedzinami swojego życia, ale nie zawsze tak było.

Kiedy poważnie zachorowała na raka, bardzo się przestraszyła. Nie potrafiła jednak zwolnić tempa, poddawała się chemioterapii i jednocześnie pracowała. Dziś, po sześciu latach od diagnozy, na wszystko patrzy już inaczej.

- Choroba była jedną z najlepszych rzeczy w życiu, które mnie spotkały. Dziś w moim życiu ciągle jeszcze zachodzą zmiany w podejściu do tego, co się dookoła dzieje - przyznaje.

Co jest dziś dla Sylwii Zarzyckiej najważniejsze? Mówi o tym w audycji. Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Sylwia Zarzycka (prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią)

Data emisji: 17.02.2017
Godzina emisji: 12.08

fbi/mk

Polecane