Smakowita tradycyjna kuchnia z wyspy Bali

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Smakowita tradycyjna kuchnia z wyspy Bali
Tradycyjne balijskie składniki kuchniFoto: Tomasz Gorazdowski

- Oryginalna kuchnia balijska jest zdecydowanie ostra. Jeśli miałbym polecić jedno tradycyjne danie, to byłby to grillowany mielony kurczak na patyku - mówi Tomaszowi Gorazdowskiemu kucharz z wyspy Bali.

Posłuchaj

Smakowita tradycyjna kuchnia z wyspy Bali (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak przekonuje dziennikarz, na Bali można spróbować bardzo smacznych dań. Podstawowymi składnikami tutejszej kuchni są szalotka albo cebula, chilli i czosnek. Do ważnych składników należy też imbir.

Balijski kucharz wyjaśnia Tomaszowi Gorazdowskiemu, jak się przygotowuje tradycyjny balijski sos, który można wykorzystać w wielu potrawach.

Zachęcamy do wysłuchania relacji naszego dziennikarza. Usłyszymy w niej także o balijskich szkołach gotowania - popularnej atrakcji turystycznej na wyspie.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 9.02.2017 
Godzina emisji: 8.44

fbi/ei

Polecane