Smoki Indonezji - gigantyczne jaszczurki z Komodo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Smoki Indonezji - gigantyczne jaszczurki z Komodo
Indonezyjski smok, czyli największa jaszczurka na świecieFoto: Tomasz Gorazdowski

- Smoki z Komodo to groźne, silne jaszczury. Długość ich ciała dochodzi do 3 metrów, mogą ważyć do 100 kg. Są zdolne powalić półtonowego bawołu, bywają też groźne dla ludzi - opowiada Tomasz Gorazdowski.

Posłuchaj

Smoki Indonezji - gigantyczne jaszczurki z Komodo (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziennikarz Trójki wybrał się na indonezyjską wyspę Komodo, do tamtejszego Parku Narodowego Komodo - znanego z żyjących w nim największych jaszczurek na świecie, zwanych popularnie smokami.

- Na terenie parku mieszka ich około 4 tysięcy. Według lokalnych wierzeń smoki z Komodo są przodkami ludzi mieszkających teraz w tych stronach - opowiada tamtejszy przewodnik.

Zachęcamy do wysłuchania relacji dołączonej do artykułu, w której Tomasz Gorazdowski doradza, o jakiej porze roku najlepiej wybrać się do Indonezji. W galerii można natomiast znaleźć więcej zdjęć smoków z Komodo.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 6.02.2017 
Godzina emisji: 8.44

fbi/ei

Polecane