"Ambasadorowie" - książka, która odkrywa tajemnicę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ambasadorowie" - książka, która odkrywa tajemnicę
Tajemnice dyplomacji mogą być bardzo ciekawym tematem nawet dla osób, które samą dyplomację niespecjalnie się interesują Foto: Alex Yakimovski/Shutterstock

Łukasz Walewski i Marcin Pośpiech na potrzeby swojej książki przepytali kilkunastu polskich ambasadorów i dyplomatów. - Z tego złożyli opowieść, która pokazuje świat w smokingach, ale z trochę innej strony - mówił w Trójce Mateusz Matyszkowicz.

Posłuchaj

"Ambasadorowie" - książka, która odkrywa tajemnice (Czarnoksiążnik/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dlaczego Rosjan, zwłaszcza przy alkoholu, nie wolno krytykować? Czemu polska ambasada w Algierze mieściła się w dzielnicy domów publicznych, a pierwszy polski konsulat w Grodnie w schowku na szczotki? Jak importować zanzibarskie goździki, nie uznając przy tym niepodległości tej wyspy? Między innymi o tym przeczytać można w książce "Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa".


ambasadorowie_czego_nie_powie_ci_krolowa-sine_qua_non-cov.jpg

- O placówkach dyplomatycznych mówi się, że to takie łodzie podwodne, albo getta za murem. I nie wiemy, co tam się dzieje. Ta książka pokazuje, że nie są to takie grube mury, jak mogłoby się wydawać, bo autorom udało się za nie przeniknąć - mówił Mateusz Matyszkowicz.

W nagraniu audycji usłyszeć można więcej ciekawostek o książce, a także np. test na bycie dyplomatą, któremu poddany został Wojciech Mann.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz, Wojciech Mann
Data emisji: 3.02.2017
Godzina emisji: 7.45

mat. promocyjne/ei/mp

Polecane