Organek na Trójkowej scenie! Koncert i jeszcze więcej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Organek na Trójkowej scenie! Koncert i jeszcze więcej
Tomasz Organek na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej Foto: W. Kusiński/PR

To artysta, którego słuchaczom Trójki nie trzeba przedstawiać. Zapraszamy na koncert Organka i rozmowę z artystą.

Organek wystąpi w studiu im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek (20.02) o godz. 20.05. Wcześniej (między godz. 19 a 20) wywiad z Organkiem przeprowadzi w swojej audycji "Aksamit" Anna Gacek. Zapraszamy do słuchania.

Organek - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Voxa. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka.

Organek zaprezentuje się słuchaczom Trójki w ramach specjalnego wydania muzycznej audycji "Aksamit" Anny Gacek. To jeden z ulubieńców słuchaczy Trójki. Całkiem niedawno muzyk, który poważną karierę rozpoczął z grupą Sofa, a kilka lat temu zdecydował się na stworzenie autorskiego zespołu, wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas specjalnego wydania audycji "Offensywa de Luxe" Piotra Stelmacha. I odebrał symboliczną nagrodę – Szczotę za 2016 rok. A także zaprezentował kilka piosenek swojej grupy, w tym hit "Mississippi w ogniu", która zajmuje aktualnie trzecie miejsce na "Liście Przebojów Programu 3" (sześć razy była na szczycie zestawienia).

Utwór ten promuje drugi album Organka "Czarna Madonna" (2016), z którego utwory złożą się na koncert w Trójce. Oczywiście nie powinno zabraknąć też przebojów "O! Matko" czy "Italiano" z debiutanckiego krążka artysty, czyli "Głupiego".

Warto przypomnieć, że Organek jest laureatem muzycznej nagrody Mateusz Trójki 2014 za "odważny i oryginalny powiew rock'n'rolla w muzyce rozrywkowej na płycie 'Głupi' oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku".

Początek koncertu i transmisja na antenie Trójki w poniedziałek 20 lutego o godz. 20.05.

(mat. promocyjne)


Polecane