Jubileusz Pawła Kaczmarczyka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jubileusz Pawła Kaczmarczyka
Paweł KaczmarczykFoto: pawełkaczmarczyk.com

Zapraszamy na godzinę koncertowej, jazzowej uczty w Trójce. Zagra Paweł Kaczmarczyk!

Paweł Kaczmarczyk wystąpi w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (12.02) o godz. 19.05. Zapraszamy do wysłuchania koncertu.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru artysta będzie świętował swoje 33. urodziny. Przedstawione zostaną utwory z dwóch ostatnich płyt "Something Personal" i "VARS&KAPER deconstructiON", w towarzystwie stałych kompanów z Audiofeeling Trio, Dawida Fortuny, Kuby Dworaka i legendy polskiego turntablismu Mr.Krime'a - Wojciecha Długosza. Gościem specjalnym będzie skrzypek Adam Bałdych.

Paweł Kaczmaryczk to jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę.

Jeszcze jako licealista, wraz ze swym zespołem, zaczął brać udział w festiwalach jazzowych, zdobywając pierwsze wyróżnienia i nagrody. W roku 2000 rozpoczął nieformalną edukację pod egidą legendarnego jazzmana Janusza Muniaka. Wielokrotnie wybierany "Nową Nadzieją Polskiego Jazzu" przez czytelników Jazz Forum.

(wikipedia.pl/mp)


Polecane