Bolesław Leśmian - nadal tajemniczy nie-Patron

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bolesław Leśmian - nadal tajemniczy nie-Patron
Bolesław Leśmian z córką w kawiarni (ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)Foto: audiovis.nac.gov.pl

- Leśmian to oczywiście poeta. Ale taki poeta pisany wielką literą - mówił w "Klubie Trójki" literaturoznawca prof. Tomasz Wójcik.

Posłuchaj

Rozmowa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana (Klub Trójki/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W związku ze 140. rocznicą urodziny poety to właśnie jego życiorysowi i spuściźnie poświęciliśmy "Klub Trójki". - Twórczość Leśmiana nie tylko jest cały czas istotna, ale nawet wzrasta w świadomości literaturoznawców i odbiorców - mówił drugi z gości audycji, prof. Tomasz Cieślak.

Wokół różnych faktów z życia Leśmiana narosło wiele nieścisłości, począwszy od różnie podawanej daty urodzenia, za co częściowo odpowiedzialny jest sam poeta. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której o wielu niejasnościach dotyczących jego życiorysu mówili zaproszeni goście. Była też mowa m.in. o tym, dlaczego Leśmian jest - z korzyścią dla pamięci o nim - nie-Patronem 2017 roku. Przy okazji rozmowy o Leśmianie wysłuchaliśmy utworów napisanych do jego poezji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość:
prof. Tomasz Cieślak (literaturoznawca, Uniwersytet Łódzki) oraz prof. Tomasz Wójcik (literaturoznawca, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 23.1.2017
Godzina emisji: 21.08

ei/fbi

Polecane