Zmiany w ordynacji wyborczej. Czy są potrzebne?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmiany w ordynacji wyborczej. Czy są potrzebne?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Panthermedia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński proponuje zmiany w ordynacji wyborczej: limit dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz zmiany w granicach okręgów. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki" - Jarosław Krajewski (PiS) i Michał Stasiński (Nowoczesna).

Posłuchaj

Jarosław Krajewski i Michał Stasiński o ordynacji wyborczej (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jarosław Krajewski tłumaczył, że PiS od dawna mówiło, że konieczna jest zmiana ordynacji wyborczej, a dokładnie kodeksu wyborczego. Jak mówił, ta propozycja pojawia się teraz, gdyż w 2017 roku nie mamy żadnych wyborów i to najlepszy moment na dyskusję o tym.

- Powinna się odbyć duża debata publiczna na ten temat i wówczas moglibyśmy przygotować rozwiązania, które przydadzą się i wejdą w życie podczas wyborów w 2018 roku - podkreślił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Stasiński stwierdził natomiast, że dyskusję można zacząć w każdym momencie, ale należy zwrócić uwagę na sposób jej prowadzenia. Zdaniem polityka, zmiany w ordynacji wyborczej są tematem tak mocno wpływającym na ewentualny efekt wyborów, że wymagają bardzo głębokiej i spokojnej rozmowy.

- Problemem dla rozpoczęcia tej dyskusji jest jednak obecna atmosfera i sposób funkcjonowania Sejmu przez ostatni rok i ostry ton, jaki narzuca PiS - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Walewski

Goście: Jarosław Krajewski (PiS) i Michał Stasiński (Nowoczesna)

Data emisji: 16.01.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/fbi

Polecane