Bronisława Zamachowska - filmowa córka Bogusława Lindy z "Powidoków"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bronisława Zamachowska - filmowa córka Bogusława Lindy z "Powidoków"
Bronisława Zamachowska przyznała w Trójce, że relacja granej przez nią Niki z ojcem - Władysławem - była bardzo trudna Foto: mat. prom./ Anna Włoch/ Akson Studio

- Na początku nie miałam świadomości, że to będzie aż tak duża rola. Wszystko stało się tak nagle, że tego nie zauważyłam - przyznała w Trójce 15-letnia aktorka.

Posłuchaj

Bronisława Zamachowska, Jean-Claude Carriere, Michalina Olszańska gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Bronisława Zamachowska - prywatnie córka Zbigniewa Zamachowskiego - w filmie Andrzeja Wajdy zagrała Nikę Strzemińską, czyli córkę malarza Władysława Strzemińskiego (w tej roli Bogusław Linda).

Jak wspomina pracę nad rolą? - Władysław był artystą i myślę, że miał bardzo duże ego. Według Niki - tak mi się wydaje -bardziej kochał sztukę niż swoje dziecko. Może w głębi czuł inaczej, ale na co dzień stawiał na pierwszym planie sztukę - opowiadała młoda aktorka.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Bronisława Zamachowska wspominała m.in. jak poznała Andrzeja Wajdę i jak się z nim pracowało. Zdradziła też, które sceny w filmie zostały zainspirowane jej pomysłami.

Ponadto w audycji wysłuchaliśmy archiwalnej rozmowy z autorem blisko 150 scenariuszy, laureatem Oscara - Jean-Claude'em Carriere'em. Gościem w studiu była także Michalina Olszańska, aktorka znana m.in. z filmów "Córki dancingu" i "Miłość w Mieście Ogrodów", która opowiedziała o swojej najnowszej produkcji - "Ja, Olga Hepnarova".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Bronisława Zamachowska (aktorka), Jean-Claude Carriere (scenarzysta), Michalina Olszańska (aktorka)
Data emisji: 15.01.2017
Godzina emisji: 20.09

ei/kul

Polecane