Czy głowy państw mogą wzajemnie się obrażać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy głowy państw mogą wzajemnie się obrażać?
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte to obecnie jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci międzynarodowej polityki Foto: PCOO EDP - [1], Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53065571

Jakie skutki prawne ma sytuacja, w której jeden prezydent obrazi drugiego? Wbrew pozorom wcale nie są to wyjątkowo rzadkie sytuacje.

Posłuchaj

Czy głowy państw mogą wzajemnie się obrażać? (Trzecie oblicze dyplomacji/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W przeszłości gafami lub inwektywami "popisali się" m.in. książę Filip - mąż królowej Elżbiety, czy były premier Włoch Silvio Berlusconi. W ostatnim czasie bardzo ostrym językiem zasłynął prezydent Filipin Rodrigo Duterte, który obraził m.in. papieża Franciszka i Baracka Obamę.

- Obrzucanie się wyzwiskami przez przywódców państwowych to naprawdę ewenement. To co mówi Rodrigo Duterte, kieruje go prostą drogą do gabinetu osobliwości dyplomacji międzynarodowej - przyznał ekspert prawa międzynarodowego dr Marek Wasiński. A jak jest z oceną prawną takiego postępowania? O tym wszystkim usłyszeć można w dołączonym nagraniu.

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)
Data emisji: 9.1.2017
Godzina emisji: 7.44

ei/fbi

Polecane